Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które powinniśmy urządzić ze smakiem i zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Pokój ten powinien również zawierać niezbędne meble, które pozwolą naszemu dziecku na komfortowy wypoczynek i prawidłowy rozwój. Kluczowym meblem dziecięcym pozostaje łóżko, bez którego trudno funkcjonować każdemu z nas. W przypadku posiadania więcej niż jednego dziecka, bardzo często nasze maluchy dzielą ze sobą pokój. W takich sytuacjach każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złoto i musimy postawić na uniwersalność mebli.

Ciekawym wyborem do pokoju kilku dzieci może być łóżko piętrowe dla rodzeństwa. To mebel, który posiada bardzo wiele atutów. Przede wszystkim zajmuje przestrzeń jednego łóżka, a mimo to w komfortowych warunkach prześpi się na nim dwójka dzieci. Umieszczając łóżko piętrowe w pokoju rodzeństwa, ograniczymy użytkowaną przestrzeń i pozostawiamy dzieciom więcej miejsca do zabawy. To sprawia, że takie łóżka cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób, które mieszkają w blokach, a pokoje są małe i trudne w aranżacji.

Jak wybrać łóżko piętrowe dla dzieci?

Przede wszystkim łóżko piętrowe dla dzieci to dobry wybór w momencie, gdy są one już na tyle rozwinięte, że bez trudu będą potrafiły z niego korzystać. Pamiętajmy o tym, że dziecko na piętro łóżka, będzie musiało dostać się po drabince, więc musi posiadać już odpowiednie zdolności manualne. Wydaje się, że dzieci będą już gotowe do użytkowania takiego mebla po ukończeniu 3. lub 4. roku życia, jednak zawsze jest to kwestia indywidualna. Wybrany przez nas model powinien pozbawiony być wszelkich wystających i ostrych elementów, o które nasze dzieci mogą się zranić. Solidna konstrukcja mebla oraz wygodna w obsłudze drabinka to coś, co również powinno cechować dobre łóżko piętrowe.

Kupując taki mebel, warto sprawdzić również inne funkcje. W wielu modelach pod dolnym tapczanem znajdują się pojemniki lub szuflady na pościel i inne przedmioty. Jeżeli uwzględnimy to w naszym zakupie, to dzieciom dużo łatwiej będzie o zachowanie porządku w ich pokoju. Takie pojemniki doskonale sprawdzą się nie tylko do przechowywania pościeli, ale bardzo często posłużą nam również jako miejsce trzymania dziecięcych zabawek. Łóżko piętrowe dla rodzeństwa to dobry wybór.

Kategoria: architektura wnętrz