Naklejki na ścianę to dobry sposób na szybką zmianę w każdym pomieszczeniu. Jeśli mamy ochotę zobaczyć wybrane wnętrze w nieco innej niż zazwyczaj wersji, a nie chcemy znosić uciążliwości wykończenia farbami czy tapetami, warto zainwestować w naklejki dopasowane do stylu wnętrza. Mogą też być utrzymane w zupełnie innym, kontrastowym stylu – wszystko zależy od tego, czy chcemy większej przemiany, czy tylko czegoś nowego, ale komponującego się z całością. Dużą zaletą naklejek ściennych jest to, że obecnie można zastosować je w każdym pomieszczeniu – nie tylko tym, w którym mamy gładkie ściany pomalowane farbą. Doskonale sprawdzają się i w salonie, i w sypialni, wdzięcznie zdobią pokój dziecka, a ich specjalne rodzaje można zastosować także w pełnej pary łazience czy kuchni.

Nowa ściana w salonie

W salonu, zwłaszcza niewielkich rozmiarów, ciekawą opcją może być zastosowanie naklejek przedstawiających… meble albo ozdoby. Naklejony na ścianę regał albo stojąca lampa czy doniczka z wielkim kwiatem tworzą optyczne złudzenie, że przestrzeń salonu jest znacznie większa niż w rzeczywistości. Można pójść także o krok dalej i dolepić na ścianie ramę lustra czy okna. Innym, często wybieranym rodzajem naklejek do salonu są te z cytatami czy inspirującymi słowami. Równie dobrze sprawdzają się one w przedpokoju, gdzie mogą już od wejścia informować o tym, jakie zasady panują w danym miejscu, jakie wartości wyznają mieszkający tam ludzie.

Odmieniony pokój dziecięcy

Dziecko szybko zmienia swoje upodobania, dlatego wytapetowanie mu pokoju w zwierzątka może oznaczać konieczność zdzierania tej tapety już za rok, kiedy nadejdzie faza uwielbienia dla księżniczek, a zwierzątka zostaną odstawione w kąt. Specjalne naklejki na ścianę dla dzieci, z ich ulubionymi postaciami z kreskówek, samochodzikami czy dinozaurami są tańsze niż tapeta, a kiedy się znudzą – mogą być szybko i bezproblemowo zamienione na inne, bez zostawiania śladów na ścianie.

Zmiany w kuchni

Naklejka przeznaczona do kuchni może być klejona nie tylko na ścianie, ale i na płytkach, gdzie dzięki specjalnemu klejowi będzie trzymać się tak samo dobrze, jak na gładkiej ścianie. Ten rodzaj naklejek jest również odporny na parę, która często bucha znad kuchenki, jak i na zabrudzenia, które można łatwo z nich usunąć. W sklepach z naklejkami powszechnie dostępne są wszelkie wzory przedstawiające warzywa i owoce, a także kawę i jej ziarna, czy akcesoria kuchenne. Takie ozdoby mogą podkreślić charakter miejsca i nadać mu jeszcze bardziej przytulnego charakteru.

Ozdoba do łazienki

Łazienka to często pomijane miejsce, jeśli chodzi o stosowanie dekoracji. A przecież istnieją specjalne naklejki dedykowane właśnie do tego pomieszczenia, o zwiększonej odporności na wodę. Warto nakleić tam choćby ozdobny ornament roślinny, wzór z muszelek czy rozgwiazd, które nadadzą miejscu morskiego klimatu. Niektórzy przyklejają tam również motywujące cytaty, bo to w końcu od wizyty w łazience większość nas zaczyna dzień. Takie ozdoby to sposób na uśmiech już od rana.