Wielkość naszego prywatnego domowego warsztatu jest bardzo różna. Wszystko zależy od tego czy lubimy majsterkować czy też kompletnie nas to nie kreci. Jednak są takie narzędzia, które obowiązkowo muszą znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Z nimi nie straszna będzie nam drobna awaria czy naprawa małej usterki.

Jakie narzędzia warto mieć w domu ?

Nie ważne czy lubimy w wolnej chwili majsterkować czy nie, ale podstawowe narzędzie powinny się znaleźć w każdym domu. Aby zapanował ład i porządek najlepiej zakupić specjalną skrzynkę na narzędzia. Zaoszczędzi nam to miejsca na ich przechowywanie oraz czasu na ich znalezienie kiedy nagle będą potrzebne. Podstawowe narzędzia, które bezdyskusyjnie musimy posiadać to :
• Śrubokręty – I to nie jeden. Najlepiej zakupić od razu cały zestaw, gdyż wkręty są różnych wielkości oraz posiadają różne gniazda w swoich główkach. Pomysłowym rozwiązaniem jest zakup bita, czyli śrubokręta z wymiennymi końcówkami.
• Klucz francuski – to narzędzie hydrauliczne, które jest bardzo przydatne w gospodarstwie domowym. Za jego pomocą odkręcimy nasadki, odpowietrzymy grzejniki, wymienimy baterię w kuchni czy łazience.
• Młotek – to narzędzie przydatne nie tylko do wbijania gwoździ, ale do wielu podstawowych prac domowych
• Kombinerki – za ich pomocą usuniemy np. źle wbity gwóźdź, przetniemy kabel czy zegniemy cienki metal.
• Metrówka – może być klasyczna składana metrówka lub taśmowa ( teraz częściej używana). Pomoże nam w precyzyjnych pomiarach i montaż wielu rzeczy w domu.
• Latarka czołowa – jest bardzo praktyczna ponieważ nie zajmuje nam rąk. Przyda się do wielu prac naprawczych podczas braku prądu ( po zmierzchu)
• Nóż introligatorski – pozwoli nam na precyzyjne cięcie przy wszelakiego rodzaju pracach budowlanych.
• Wiertarko – wkrętarka – ułatwi nam wiele prac. Dzięki temu jednemu urządzeniu wywiercimy dziurę i zamontujemy także wkręt i to bez większej trudności. Najlepszą opcją jest wybór tego urządzenia z zasilaniem akumulatorowym.

 

Powyżej wymienione rzeczy to must have jakie trzeba posiadać w każdym gospodarstwie domowym. W razie wystąpienia drobnej awarii czy usterki spokojnie ją naprawimy. Również drobne prace majsterkowe z takim wyposażeniem będą nam niestraszne.