Oferta firmy Haas zawiera w sobie szeroką gamę zarówno obrabiarek numerycznych, jak też urządzeń pomocniczych, zwiększających możliwości i wydajność obróbki skrawaniem. Haas, jako jeden z nielicznych producentów, korzysta z własnego systemu sterowania, co zapewnia 100% dopasowanie sterownika do potrzeb i możliwości obrabiarki. Niezależnie od tego, czy produkt którego poszukujemy to „Hass frezarka” czy „Hass tokarka” – szeroki wybór modeli i opcji zawsze pozwoli odnaleźć produkt firmy Haas, dopasowany do potrzeb użytkownika.

Wśród typowych trzyosiowych centr frezarskich Haas największą popularnością cechuje się seria VF, skupiająca standardowe obrabiarki produkcyjne w rozmiarach od 508x406x508mm aż do 3810x813x762mm. Poszukując rozwiązania tańszego, do celów prototypowania, edukacji czy też obróbek warsztatowych, skupić możemy się na serii TM, lub też MiniMill. Ta ostatnia Hass frezarka jest, zgodnie z nazwą, jednym z najmniejszych produktów oferującym przestrzeń roboczą 406x305x254mm w cenie od 21.000eur dla zastosowań edukacyjnych. Dla obróbek seryjnych, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się frezarki Haas w układzie poziomym serii EC – seryjny paletyzer w EC-400 i EC-500 z możliwością rozwinięcia aż do 6 palet, zapewnia wysoką wydajność, krótkie przestoje i nieprzerwaną pracę. Stoły uchylno-obrotowe Haas oraz Hass frezarki z serii VFtr i UMC (dostępne również w wersji z automatycznym zmieniaczem palet) to rozwiązania pięcioosiowe – dzięki możliwości obracania i pochylania stołu (pochylenie do +120 stopni, obrót ciągły) pozwalają na jednoczesną obróbkę pięciu z sześciu ścian wirtualnego sześciokąta w jednym zamocowaniu, co zwiększa wydajność i dokładność obróbki przedmiotów o rozmiarach nawet do fi880x700.

Od strony toczenia, firma Haas może zaoferować szeroką gamę produktów zarówno w układzie dwuosiowym, jak też z napędzanymi narzędziami i osią Y; jedno i dwuwrzecionowych; z uchwytami ręcznymi, pneumatycznymi i hydraulicznymi; z załadunkiem ręcznym, podajnikiem lub automatyczną łapą typu gantry. Poza najbardziej popularną produkcyjną serią Haas ST, zdolną do obróbki detali od fi350x400mm do fi650x2000mm, na uwagę zasługują modele TL posiadające klasyczny suport po stronie operatora. Pozwala to na łatwe wprowadzenie w świat obróbki CNC tokarzy konwencjonalnych. Zastosowanie systemów automatyzacyjnych tokarek Haas, takich jak Haas BarFeeder i Haas APL, zwłaszcza w połączeniu z opcjonalnym przeciwwrzecionem pozwala na nieprzerwaną pracę bez obsługi przez długi czas, co umożliwia obsługę wielu maszyn przez jednego operatora.