BMW to skrót od słów Bayerische Motoren Werke i znajduje się pod nim popularny na całym świecie niemiecki koncern motoryzacyjny zajmujący się od roku 1916 produkcją samochodów osobowych, motocykli, skuterów oraz silników. Siedziba firmy znajduje się w mieście Monachium, czyli stolicy kraju związkowego Bawaria.

 

Obecnie w skład koncernu BMW AG wchodzi także Rolls-Royce, czyli angielska marka luksusowych  samochodów, które produkowane są od roku 1905 w Manchesterze oraz Mini, także angielska marka samochodów osobowych, które produkowane są w Birmingham od 1959 roku. Zarówno samochody, jak i inne pojazdy i części produkowane przez firmę cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród miłośników motoryzacji na całym świecie. Być może zaliczasz się do nich i planujesz zakup własnego środka transportu? Jak go sfinansować? Czy to się w ogóle opłaca?

Na co komu auto?

Być może zastanawiasz się, czy zakup samochodu to dobry pomysł. Nie sposób ukryć, że zarówno nowe auta, jak i samochody używane są dosyć kosztowne i stanowić mogą bardzo duże wyzwanie dla domowego budżetu. Oczywiście znaleźć można wyjątkowo atrakcyjne pod względem ceny oferty, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będziemy mieli raczej w tym przypadku do czynienia z pojazdem wyjątkowo sprawnym pod względem technicznym, wizualnie także daleko mu będzie do ideału oraz – co w tym wypadku jest najbardziej istotne – zbyt długo nam nie posłuży. A warto wziąć pod uwagę że to właśnie niezawodność i fakt, że zawsze mamy możliwość skorzystania z naszego środka transportu świadczy najbardziej na jego korzyść względem środków komunikacji miejskiej. Oczywiście jeśli po mieście poruszamy się sporadycznie autobusy czy tramwaje powinny nam wystarczyć. Dla większego komfortu skorzystać możemy z taksówek. Na dalsze trasy są pociąg o czy pks-y. Inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku osób, które przemieszczać muszą się systematycznie; na przykład codziennie do pracy. Niestety taksówki stanowią w tym przypadku bardzo duży wydatek, zaś autobusy czy tramwaje mają niestety w zwyczaju często się spóźnia czy wręcz wypada z kursu. Własny samochód to duży komfort, wygoda i bezpieczeństwo – właśnie na wypadek takich okoliczności. Jeśli nie stać nas na taki wydatek mamy możliwość zaciągnięcia konsumenckiego kredytu bankowego przeznaczonego właśnie na ten cel – tak zwanego kredytu samochodowego. Jest to nic innego jak dwustronna umowa pożyczk