Kupno czy sprzedaż samochodu stanowić może większy problem, niż można by początkowo pomyśleć. Oczywiście serwisy z ogłoszeniami uginają się wręcz od różnego rodzaju ofert, komisy samochodowe także po brzegi wypełnione są autami na sprzedaż.

 

W rzeczywistości jednak napotkać możemy na wiele problemów, które znacznie na ten proces utrudnią. Jednym z takich czynników mogą być nieuczciwi sprzedawcy czy zbywający sprzedawcę i tracący tym samym jego czas klienci. Wiele osób zastanawia się wówczas, czy zakup własnego auta ma sens. Nie bez znaczenia jest także fakt, że bez względu na to, czy w grę wchodzą samochody używane czy też nasz wymarzony model prosto z salonu – zakup auta o bardzo duży wydatek. Jeśli nie stać nas na to, aby zakupu dokonać z własnych oszczędności za gotówkę mamy dwie główne możliwości. Pierwszą z nich jest alternatywa w postaci komunikacji miejskiej. Niestety jest to opcja dobra tylko wówczas, gdy przemieszczamy się sporadycznie. Jeśli codziennie do pracy czy szkoły dojeżdżać musimy autobusem lub tramwajem może to stanowić niemały problem. Niestety autobusy i inne środki komunikacji miejskiej mają to do siebie, że bardzo często się spóźniają lub wręcz całkowicie wypadają z kursu. Nagminne spóźnianie się do pracy czy na zajęcia może być dla nas źródłem wielu nieprzyjemności. Inną opcją jest zaciągnięcie bankowego, konsumenckiego kredytu na zakup samochodu (tak zwanego kredytu samochodowego). Płatność rozłożona na raty może być dla nas o wiele prostsza do zrealizowania, przez co zakup własnego pojazdu może być bardziej możliwy.

Wymarzony samochód

Audi to niemiecki producent premium specjalizujący się w produkcji samochodów osobowych. Siedziba firmy znajduje się w mieście Ingolstadt w Niemczech. Producent należy do koncernu Volkswagen AG. Firma założona została w 1909 roku przez Augusta Horcha i to od jego nazwiska wzięła się jej nazwa (audi to jego łacińskie tłumaczenie oznaczające dokładnie “słuchaj”). Firma i produkowane przez nią modele samochodów cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników motoryzacji na całym świecie. Popularność ta potwierdzona została także w wielu plebiscytach, w których to samochody tej marki zyskiwały główne nagrody bądź wyróżnienia. Dla wielu osób jest to samochód-marzenie, a jego koszt – choć dla wielu osób z pewnością dosyć duży – jest adekwatny do jakości. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej zapłacić więcej za jakość i niezawodność, niż zaoszczędzić podczas zakupu i wydać więcej na naprawy?