Urodziny to szczególny czas w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza spragnionego wrażeń dziecka. Najmłodsi często przez wiele miesięcy nie mogą doczekać się prezentów, tortu, okazji do zabawy z przyjaciółmi i wyjątkowego przyjęcia. Zadowolenie ufnej pociechy to często wyzwanie dla rodziców. Jak przygotować wyjątkową imprezę, którą dziecko będzie z uśmiechem rozpamiętywać na długo po jej zakończeniu?
Przede wszystkim, warto zastanowić się nad miejscem. Wiele kin, restauracji i atrakcji dla dzieci ma specjalną ofertę dla solenizantów. Za odpowiednią, najczęściej wysoką, opłatą, firma zadba o organizację wspaniałych urodzin, odciążając nas od konieczności samodzielnego przygotowania. Wielu rodziców nie chce jednak iść tą drogą. Ich pomysły na urodziny w domu czy ogrodzie także mogą sprawić pociechom wiele radości. Przy organizacji urodzin w domu  sprawdzą się również dodatki do dziecięcego pokoju np poszewki dekoracyjne dla dzieci. Urozmaicą wnętrze i dodadzą przytulności w ważnym dla dziecka dniu.

 

Większość urodzin dziecięcych wygląda bardzo podobnie – nad stołem wyłożonym przekąskami unoszą się kolorowe balony i ewentualnie szczypta konfetti, atrakcje zaś ograniczone są do kilku przygotowanych przez rodziców gier oraz zajęć, które uczestnicy sami sobie wymyślą. I o ile takie urodziny są oczywiście szczęśliwe, niektórzy postanawiają pójść o krok dalej.
Impreza tematyczna, to pomysł spotykający się w Polsce z coraz większym zainteresowaniem. Tego typu przyjęcie oparte powinno być na zainteresowaniach dziecka. Często spotyka się urodziny „osadzone” w świecie wróżek, syrenek, rycerzy, piratów czy kowbojów. Zdarza się też stylizowanie imprezy na konkretną bajkę. Należy zadbać o odpowiedni wystrój sali, w której odbędzie się przyjęcie, stosowne przekąski, zaproszenia, ubiór solenizanta (lub także rodziców) oraz przede wszystkim powiązane z tematem przewodnim zabawy.

 

Wpisując w wyszukiwarkę na przykład cowboy birthday party , naszym oczom ukażą się pomysły, inspiracje, fotografie, na których możemy się wzorować oraz strony oferujące dekoracje o wybranej tematyce. Doskonałym, łatwym do przygotowania pomysłem na kowbojską zabawę może być chociażby rzucanie kółek, by trafić na jedną z przygotowanych do tego butelek, bądź zakopanie „skarbów”, takich jak pomalowane kamienie, w piaskownicy i zachęcenie dzieci do ich poszukiwania. Alternatywą dla imprez tematycznych mogą być imprezy oparte o konkretne czynności, np. urodziny artystyczne. Warto zachęcić dzieci do malowania czy lepienia z gliny, by potem nagrodzić najlepsze prace w konkursie (należy jednak pamiętać o docenieniu i pochwaleniu wszystkich uczestników oraz ocenienie prac sprawiedliwie, według talentu, by uczestnicy nie mieli poczucia niesprawiedliwości).