Rynek przenośnego audio oferuje wiele produktów – trzeba przyznać, że odnotował ogromny rozwój. Przede wszystkim częściej słuchamy muzyki z telefonu, więcej osób uprawia też sport, a muzyka świetnie motywuje i dodaje energii. Popularność zyskują też apki streamingujące muzykę, podcasty, czy audiobooki. Zastanawiasz się, jakie słuchawki wybrać? Tym razem skupmy się na jednym rodzaju – poznaj douszne słuchawki bezprzewodowe.

Wygodne słuchawki bez kabla

Dlaczego właśnie te? Bo są najpopularniejsze – douszne słuchawki sprawdzą się najlepiej na co dzień, m.in. w mieście, w drodze do pracy, podróży, ale i podczas uprawiania sportu. Co równie ważne, są wygodne i poręczne, gdyż zajmują mało miejsca. To dodatkowe zalety, który mogą Cię przekonać do zainwestowania w słuchawki tego typu.

Aby jednak wybrać najlepszy model, należy określić swoje potrzeby, budżet i przeznaczenie słuchawek – inny model sprawdzi się do domu, inny do uprawiania sportu czy spacerów, a inny do gier czy prowadzenia telekonferencji w biurze. Tym razem jednak podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru słuchawek na co dzień.

Douszne słuchawki bezprzewodowe

Takie słuchawki doskonale sprawdzają się w podróży pociągiem, tramwajem czy autobusem, gdyż skutecznie tłumią dźwięki z zewnątrz. Zdecydowanie umilą czas podczas jazdy – możesz słuchać ulubionych kawałków albo ostatnio modnych podcastów.

Są lekkie i nieduże, co też stanowi ich zaletę – zmieszczą się w torebce czy w kieszeni. Jeszcze skuteczniej tłumią hałas modele dokanałowe, które są głębi ucha. Na pewno siła brzmienia jest w nich mocniejsza, gdyż dźwięk płynie prosto do uszu – z tego jednak powodu trzeba rozsądnie regulować głośność.

Dlaczego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bluetooth mają wiele zalet i będą dobrym wyborem na co dzień czy podczas biegania, jazdy na rowerze czy rolkach. Obecnie najpopularniejszym wyborem są słuchawki bezprzewodowe True Wireless, gdyż zapewniają wysoki komfort i swobodę ruchów.

Bluetooth zapewnia przesyłanie dźwięku bez szumów i powala na proste komunikowanie się z urządzeniem, np. telefonem. Porównując kilka modeli, warto sprawdzić czas pracy na jednym ładowaniu oraz ich zasięg. Mimo że są „bezprzewodowe”, mają pewne ograniczenia co do odległości.

Aby jednak słuchawki Bluetooth zapewniły wysoką jakość dźwięku, trzeba celować w douszne słuchawki bezprzewodowe z wyższej półki – wśród tanich modeli lepsze brzmienie oferują modele przewodowe. Technologia ta oferuje dźwięk porównywalny do jakości muzyki w formacie mp3.