Miejsce do składowania

Magazynem nazywamy powierzchnię składową która jest przeznaczona do składowania dużej ilości przedmiotów, rzeczy czy zapasów na wytyczonej przestrzeni i w odpowiedniej formie. Nie znajdzie się chyba taka osoba w dzisiejszych czasach, która by nie wiedziała czym jest magazyn, a zazwyczaj kojarzymy go całkiem zasłoniętego, obudowanego ze wszystkich stron. Jednak to nie do końca jest prawdą, ponieważ magazyn może stanowić plac półodsłonięty czyli na przykład wiata lub plac nieosłonięty czyli składowisko. Magazyny do wynajęcia mogą okazać się nie taką głupią opcją dla tych którzy potrzebują dużych przestrzeni na przechowanie wielkiej ilości towaru. Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo zapewnione dzięki nowoczesnym systemom ochrony takich konstrukcji. W internecie możemy znaleźć wiele stron poświęconym temu tematowi, w których są setki ogłoszeń w przystępnych cenach.

Pełniona rola

Towary, przedmioty czy zapasy które są lub mogą być podatne na czynniki zewnętrze w tym wypadku atmosferyczne należy przechowywać w pomieszczeniach zamkniętych, tzw. halach magazynowych. Magazyny zawsze są jednokondygnacyjne praktycznie o bokach o identycznej długości. Jednak towary które nie są podatne na czynniki atmosferyczne bez problemu można przechowywać w halach nieosłoniętych lub półosłoniętych. Powierzchnia robocza w małych magazynach musi wynosić minimum 500 metrów kwadratowych, natomiast wysokość stropu musi się mieścić w normach od 5,4m do 7,2m. Z kolej w wielkich magazynowych składowych warunki które trzeba spełnić są zbliżone do małych magazynów z jedną modyfikacją, a konkretnie chodzi tutaj o wysokość sufitu która musi być większa od 7,2 metra ale nie większa od 12 metrów. Urządzenia do składowania mogą to być między innymi regały stałe, regały przejezdne, które są dobre gdy często musimy rotować towarem, stojaki, wieszaki. Środki transportu to standardowo różnego rodzaju wózki widłowe czy suwnice.

Wynajem hali

Nie powinno być najmniejszego problemu z wynajęciem w tych czasach magazynu dowolnego typu. Magazyny do wynajęcia są tak na prawdę wszędzie, czy to w pobliżu polskich gór czy to nad morze. Możemy wybierać z pośród ofert oferujących rozmaite powierzchnie magazynowe, począwszy od bardzo niewielkich powierzchni kończąc na ogromnych halach magazynowych, które wypełnić nie jest prosto. Ceny za wynajem mogą co chwilę ulegać zmianą, choć tutaj proszę raczej nie liczyć na wielkie zmiany. Sama cena stricte zależy jakie wyposażenie będzie posiadał dany magazyn, czy będzie dobrze chroniony, nowo po remoncie czy będzie posiadał inne cechy, które wpłyną na jego wartość wynajmu. Oprócz tego jego lokalizacja ma ogromny wpływ na cenę na ten przykład cena za 1 metr kwadratowy koło Warszawy może wynosić około 35zł. Ale natomiast w Gdańsku będzie to tylko 20 złotych za metr kwadratowy. Warto odwiedzić stronę Industrial która oferuje wiele magazynów i hal przemysłowych w Polsce, które są dostępne do wynajęcia w przystępnych cenach i w każdym momencie.