Dbasz o dłonie, stopy i paznokcie? Nie musisz spędzać dużo czasu na pielęgnowaniu paznokci, odsuwaniu skórek, regenerowaniu i malowaniu płytki – wystarczy, że będziesz regularnie wykonywać hybrydę. Jakie akcesoria są niezbędne, by wykonać perfekcyjny manicure i pedicure?

Szeroki wachlarz asortymentu

Do pielęgnacji i stylizacji paznokci dostępnych jest wiele produktów – są to między innymi pilniki, bloki polerskie, naklejki na płytkę, lampa do hybrydy, wzorniki do paznokci, pędzelki do zdobienia, zmywacze do ściągania hybryd, a także wiele innych. Aplikacja lakierów hybrydowych jest prosta, można je śmiało aplikować samodzielnie w zaciszu domowym.

Ważne, aby wybierać akcesoria od cenionych producentów, a spełnią nawet wysokie oczekiwania i zapewnią najlepsze efekty. Wiele urządzeń jest też opcjonalna – jak na przykład frezarki do paznokci. Podpowiadamy, co jest niezbędne do wykonania idealnej hybrydy.

Akcesoria do stylizacji hybrydowej

Trzeba zacząć od podstaw – najpierw czeka nas przygotowanie dłoni i opracowanie skórek, usuwanie poprzedniej hybrydy, później nadanie paznokciom kształtu, przygotowanie płytki, aplikacja produktów (jak baza, lakier, top) oraz zabieg pielęgnacyjny. Do każdego etapu potrzebne są jednak różne kosmetyki i akcesoria – m.in. lampa do hybrydy, aceton czy odtłuszczacz. Poniżej wymieniamy niezbędne produkty.

Płyn do dezynfekcji dłoni i narzędzi kosmetycznych

Płyn do zmiękczania skórek

Lampa do hybrydy (UV lub LED)

Patyczki do odsuwania skórek

Blok polerski

Cążki

Frezarka (frezarki do paznokci są dostępne do użytku domowego lub salonu)

Preparaty przygotowujące płytkę paznokcia (odtłuszczacz, czyli cleaner, primer, baza, top itd.)

Waciki bezpyłowe

Aceton i narzędzia do zdejmowania hybrydy lub wspomniana frezarka

Lakiery hybrydowe – TOP i wybrane kolory

Oliwka do skórek i krem do rąk

Manicure hybrydowy – zalety

Manicure hybrydowy to popularna forma stylizacji, gwarantująca naturalny wygląd. Jest bardziej trwały niż manicure tradycyjny i będzie eleganckim dodatkiem. Dobrej jakości lakiery hybrydowe utrzymują się na płytce paznokcia kilka tygodni i są odporne na zarysowania czy odpryski. Manicure hybrydowy polega na przygotowaniu płytki paznokci, ich opiłowaniu, odtłuszczeniu oraz aplikacji różnych produktów – bazy, koloru oraz topu. Całą stylizację należy utwardzić w lampie UV lub LED. Hybrydy zyskały popularność dzięki wysokiej trwałości i odporności, ale na uwagę zasługuje też intensywność kolorów i wspaniały blask. Dodatkowo hybryda wzmacnia płytkę paznokcia.

 

Kategoria: dom