Położona na południu Europy Grecja to jeden z piękniejszych krajów naszego kontynentu. To, co zachwyca w Grecji, to niesamowita, bujna natura, a także przepiękne i fascynujące zabytki z epoki antycznej. Wielkie miasta, wysokie szczyty na północy, oraz przepiękne południowe plaże – to wszystko można zobaczyć w jednym kraju. Jakie są zatem najbardziej warte zobaczenia miejsca, w tym bogatym w atrakcje regionie?

Zdrowotna kąpiel siarkowa

Jednym z ciekawszych miejsc w Grecji jest plaża Xigia Zakynthos, położona na wyspie w południowo-zachodniej części kraju. To, co odróżnia tę plażę od innych, to wydobywająca się pod wodą siarka. Na dnie znajdują się niewielkie kratery, które uwalniają do wody ten pierwiastek. Efektem tego, jest wysokie stężenie siarki, która wygładza naszą skórę. Kąpiel w takiej wodzie może stanowić znakomitą terapię dla skóry pomarszczonej i nieodżywionej. Ściąga to na miejsce liczne grupy turystów, spragnionych tego rodzaju odżywczej kąpieli.

Plaża jest mała, jednak będąc na miejscu odpowiednio wcześnie, uda Ci się rozłożyć w wygodnym miejscu. Osobiście polecam zająć miejsce nieopodal małej, górskiej kolejki, która służy do składania zamówień w barze. Otóż przy plaży, na klifie, znajduje się niewielka restauracja. Jednak aby nie musieć tam chodzić możesz złożyć zamówienie w punkcie przy plaży. Jest to bardzo dużym udogodnieniem dla każdego plażowicza.

Wycieczki na Kretę – małżeństwo i podróż poślubna

Inną atrakcją Grecji jest wielka wyspa Kreta. Słynie ona ze względy na swoją kulturę, gdzie miał się znajdować znany z mitów labirynt wraz z minotaurem. Mistycznej istotny pół-człowieka, pół-byka nikt jeszcze na Krecie nie widział, jednak pozostałości po labiryncie można zwiedzić. Z tego względu Kreta jest bardzo atrakcyjna na wycieczki rodzinne. Dzieci będą mogły wypoczywać w basenach i na plażach, a nieco starsi turyści mają możliwość zwiedzania fascynujących greckich zabytków.

Podsumowując, Grecja posiad ana tyle bogatą ofertę turystyczną, że najlepiej jest spędzić tam nie dwa, a trzy tygodnie. Oczywiście nie każdy może pozowolić sobie na tak długi urlop.