Jednym z bardziej oryginalnych i ciekawych pomysłów na letni wypoczynek i spędzanie wakacji, jest rejs statkiem po morzu. Żeglarstwo, jak i bierne pływanie jako pasażer, ma swoich oddanych zwolenników. I znajdują się wśród nich zarówno ci, którzy pokończyli rozmaite kursy np. na sternika, jak i ci, którzy po prostu lubią morze i ten klimat, choć do końca sami nie posiadają odpowiednich umiejętności. I dla jednych i dla drugich, rejsy żeglarskie nie są wcale tak niedostępne jak zwykli sądzić niektórzy.

Propozycja dla żeglarzy bez łodzi

Na rynku usług związanych z żeglarstwem można znaleźć bardzo różnorodne i nietypowe usługi. Nie trzeba długo szukać, by odkryć firmy, które oferują rejsy morskie dla ludzi, którzy pragną doskonalić swe kompetencje i pozyskiwać informacje z tematyki żeglarstwa.

A co jeśli mamy już patent żeglarski i marzy nam się morska przygoda? Nawet jeśli nie mamy własnej łodzi, nie musimy wcale rezygnować z takich marzeń. Istnieje w końcu możliwość czarteru jachtu, czyli wypożyczenia go na określony czas w jakiejś firmie, wraz z dostarczeniem lub przeniesieniem go w określone przez nas miejsce. Coraz więcej takich usług znajdziemy na rynku. Niektóre z firm idą o krok dalej, i umożliwiają wypożyczenie jachtu wraz z pomocą doświadczonego żeglarza, który pełni funkcję tzw. skippera. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie ze swoimi umiejętnościami, będzie to doskonała opcja, żeby poczuć się bezpieczniej.

Czarter jachtu to coraz bardziej popularny sposób na spędzenie urlopu czy wolnego czasu. W końcu dzięki większemu jachtowi mamy swój mobilny dom wszędzie tam, dokąd da się dopłynąć. Coraz więcej osób wyprawia się dzięki temu na rejsy w Chorwacji, Grecji, Turcji, nad wybrzeża Afryki. Inni stawiają sobie za cel tropikalne wyspy, jak Kanary czy Seszele. Wystarczy mieć kilkanaście wolnych dni i wypożyczony od firmy jacht do własnej dyspozycji. Przygodą jest wówczas już sama droga, nie tylko czas spędzony w miejscu docelowym. A skoro mowa o przygodzie, tej na pewno nie zabraknie, morza i oceany gwarantują, że można spodziewać się na nich niespodziewanego. Dlatego też w dalsze rejsy polecamy wybierać się tylko osobom naprawdę doświadczonym, które wiedzą jak radzić sobie podczas silnego wiatru lub sztormu.

Rejsy turystyczne i integracyjne – nie tylko dla samotnych morskich wilków

Równie popularne, co wypożyczanie łodzi, są zorganizowane, turystyczne rejsy, będące niezwykłą formą rozrywki urlopowej. Są one dostępne również dla rodzin z dziećmi. Bierze w nich udział zwykle niewielka grupa osób, dlatego można podczas nich naprawdę odpocząć, zwłaszcza jeśli będziemy mieli możliwość samodzielnego dobrania miejsca.

Warto przejrzeć również ciekawą ofertę imprez integracyjnych oraz szkoleniowych dla firm. W miejscu takim jak żaglówka załoga nie ma innego wyjścia – musi się ze sobą zintegrować, inaczej nie popłynie, nie osiągnie celu. Takie szkolenia są osiągalne w dobrych cenach – być może więc warto szepnąć o nich słowo we własnej firmie?