W ciągu życia kobiety zmieniają swoje fryzury wiele razy. Eksperymentują z kolorem, długością, kształtem cięcia, rozmaitymi upięciami lub ich brakiem. Obecnie moda nie wskazuje jakichś szczególnych trendów, na wybiegach modelki pojawiają się zarówno z długimi lokami jak i z krótkimi, zawadiackimi fryzurkami. Skoro nie musimy kierować się modą, powinnyśmy wziąć pod uwagę to jaka fryzura będzie najlepiej pasować do naszej budowy i kształtu twarzy.
Oto kilka sposobów, by ukryć za pomocą odpowiedniej fryzury niektóre niekorzystne dla wyglądu cechy.

Fryzury dla osób z nadwagą

Jeśli mamy zbyt masywną szyję, możemy ukryć ją za długimi lub półdługimi włosami, odpowiednio wycieniowanymi po bokach twarzy. Takie pazurki zachodzą na sobie, odsłaniając środek szyi, a maskując jej boki. Dla osób o podwójnym podbródku najlepsze będą półdługie lub długie włosy, wycieniowane tak, by go ukrywały. Jeśli uformujemy z wycieniowanych włosów ząbki usztywnione żelem, efekt będzie jeszcze wyraźniejszy. Osoby, które mają pełne policzki, mogą wycieniować włosy tak, by na nie zachodziły. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, by włosy były puszyste, odklejone od głowy, zwłaszcza po bokach twarzy nad uszami. Dobry fryzjer bez problemu wykona fryzurę, która na długo zachowa puszystość. Również loki na linii brody są polecane dla takich osób. Unikać za to należy koków i krótkich fryzur.

Jak ukryć niekorzystne cechy dzięki fryzurze

Osoby z odstającymi uszami mają do wyboru wiele fryzur, ponieważ w zasadzie każda, która je zakrywa jest dobra. Należy unikać uczesań przylegających do głowy. Fryzura może być długa lub krótka, lecz odpowiednio wycieniowana. Pazurki na wysokości uszu dodadzą włosom puszystości.

Osoby, które mają problem z opadającymi kącikami oczu i ust (z biegiem czasu opadają one każdemu, co związane jest z procesami starzenia, ale niektórzy mają taką budowę twarzy od urodzenia) często wyglądają na smutne. Krótkie, postrzępione fryzury nadają twarzy wesoły, wręcz łobuzerski wygląd. Jeśli jednak trudno jest zdecydować się nam na obcięcie długich włosów, lepiej jest je upinać. Długa fala włosów opadających na twarz, fryzury na pazia, czy na ‘kwadrat’ nie wyglądają w takich przypadkach korzystnie.

Fryzury dla nietypowych kształtów twarzy

Osoby, które mają nietypowy kształt twarzy, tak zwany diament, powinny układać włosy tak, by fryzura zakrywała policzki, miała miękką, łagodną linię i dodawała objętości w okolicach czoła i przy podbródku. Bardzo dobrze sprawdzą się u kobiet z taką twarzą długie, miękkie fale. Przy tym kształcie można pozwolić sobie także na grubą grzywkę, powinna jednak być ona nieco ‘roztrzepana’. Jeśli planujemy w najbliższym czasie odwiedzić zakład fryzjerski, właśnie taką instrukcję możemy przedstawić fryzjerowi.

Osoby z twarzą w kształcie gruszki mogą wybierać między fryzurami półdługimi i kręconymi. Należy w takim przypadku unikać fryzur, które rozszerzają się ku dołowi, za to wybierać takie, które optycznie poszerzą górną część głowy. Bardzo dobrze wygląda u nich dość szeroka prosta grzywka, która może wyrównać proporcje. Nie powinna być jednak zbyt ciężka, lepiej lekko ją roztrzepać.