Dlaczego chcesz przestać chrapać? Czy to dlatego, że budzisz się w środku nocy? Albo dlatego, że twoi bliscy nie mogą spać; dlatego nie są zachwyceni tobą w środku nocy? Bez względu na powód, dlaczego jesteś tutaj możesz skutecznie nauczyć się przestać chrapać. Na szczęście dla Ciebie można to osiągnąć w kilku prostych krokach i kilku bardziej skomplikowanych, ale bardzo ważnych procesach. Za chwilę dowiesz się jak przestać chrapać.

Jak powstrzymać chrapanie?

Zastrzeżenie: Oto kilka domowych środków, które okazały się skuteczne dla niektórych, ale nie dla wszystkich. W żadnym wypadku niektóre z nich nie są z definicji „łatwe”, ale są dość dostępne. Czasami znalezienie leczenia może wymagać pomocy lekarza.

Ogranicz spożycie alkoholu.

Ograniczenie dziennej ilości spożywanego alkoholu pomoże zmniejszyć chrapanie. To nie jest tylko kampania przeciwko alkoholowi bez powodu, za tym stoi nauka. Alkohol i środki uspokajające zmniejszają napięcie spoczynkowe mięśni w tylnej części gardła, co zwiększa prawdopodobieństwo chrapania.

Śpij na boku.

Aby naprawić chrapanie, wystarczy zmienić pozycję do spania. Śpisz na plecach czy na brzuchu? Spanie na plecach czasami powoduje, że język przesuwa się do tylnej części gardła, co częściowo blokuje przepływ powietrza przez gardło. Spanie na boku może być wszystkim, co musisz zrobić, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza i zmniejszyć lub całkowicie zatrzymać chrapanie.

Schudnij.

Ten krok w żadnym razie nie jest łatwy, ale jest łatwo dostępny. Nie wymaga członkostwa w siłowni ani wymyślnego sprzętu, odzieży ani filmów treningowych, ale wymaga celowości. Prawdą jest, że ludzie wszystkich rozmiarów chrapią, więc tu chodzi bardziej o przyczynę i skutek. Jeśli zauważyłeś, że chrapanie jest objawem po przybieraniu na wadze, warto się temu przyjrzeć. Jeśli przytyłeś i zacząłeś chrapać i nie chrapałeś, zanim przytyłeś, utrata wagi może pomóc. Przyrost masy ciała wokół szyi zaciska gardło, prowadząc do chrapania.

Uzyskaj leczenie zaburzeń snu.

Jeśli Twoje chrapanie jest związane z zaburzeniami snu, takimi jak bezdech senny, konieczne jest natychmiastowe postawienie diagnozy i leczenia.

Uzyskaj leczenie alergii.

Alergie mogą zmniejszyć przepływ powietrza przez nos, co zmusza do oddychania przez usta. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że będziesz chrapać. A jak już zapewne wiesz, na południu zawsze jest sezon alergiczny; czy to pyłki, kurz, czy sierść zwierząt domowych.