Zakup samochodu.

Uważnie wybieramy sprzedawcę. Chcemy mieć pewność, jakości kupowanego auta oraz przejrzystości dokonywanej transakcji. Na rejestrację samochodu masz 30 dni, zakup samochodu to obowiązki nie tylko, do przekazania kluczyków czy rejestracja samochodu w urzędzie. Rejestracja pojazdu, podatek od czynności cywilnoprawnych, koszta ubezpieczenia. PCC należy wyliczone od wartości auta, inne formalności.

Warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden składnik, czynnik ludzki.

Jaką markę wybrać?

Wysoka jakość w dobrej cenie.

Toyota– wysoka jakoś wszystkich komponentów. Uznawana za niezawodną jest najczęstszym wyborem polaków. Uznanie te nie bierze się z niczego.
Niezależne firmy prowadzą właśnie takie zestawienia. By wyłonić kluczowych sprzedawców w różnych kategoriach. Nie chodzi tu tylko o samochody nowe.
Sprawdzane są różne roczniki. Toyota króluje jako wzór jakości i niezawodności. Zyskała na pewno też w oczach konsumentów, gdy zwiększyła swoją ofertę o modele hybrydowe. Cechą tej marki jest innowacyjność.
Jest jednym z liderów u nas w Polsce, a także na rynku europejskim. Japońskie egzemplarze sprzedają się bardzo dobrze. Czego przykładem może być Toyota RAV4 , w tej chwili jest najchętniej kupowanym SUV-em na świecie.

Mercedes stawia na luksus i elegancję. Tak właśnie je odbieramy. Jako nowoczesne limuzyny. To tak naprawdę jedna z najbardziej prestiżowych marek świata jednocześnie jedna z najstarszych.
Ich ponadczasowa elegancja zachwyca swoją sylwetką. Ta marka to wykwintność z definicji. Dbałość o detale sprawia, że to samochód kompletny. Jednak myślę, że nie jest przeznaczony dla każdego,
nie tylko ze względu na cenę, ale także na duże gabaryty. Ta niemiecka marka stawia na duży komfort jazdy, obszerne fotele dużo miejsca, to jej cechy charakterystyczne. Już w czasach PRL-u marzenie nie jednego polaka. Początek tradycji, która trwa do dzisiaj.

Nie ważne czy jesteś, ekstrawaganckim właścicielem BMW czy Audi ceniącego wygodę i nowe technologie.

Audi to mieszanka wybuchowa.

Na pewno znamy taką kobietę, która chodzi tylko na obcasach, nazwijmy ją Mercedes. I takie, które nie rozstają się ze swoją torbą sportową, są jak takie BMW. Nie chodzi tu w żadnym przypadku o żaden szowinizm.
Audi to coś pomiędzy to połączenie klasyki z pazurem. To wyjście pośrednie. Jak sportowa elegancja. Nie chcę tu mówić o żadnych konkretnych modelach, bo mogłoby nam to zająć mnóstwo czasu. Oceniać można by było miesiącami.

Tabelka nie odpowie nam na wszystkie pytania.

Powie nam o pojemności silnika. Liczbie koni mechanicznych. Te chcemy znać wpływają na korzyści, bądź koszta jakie będziemy musieli ponieść.

Chcę zauważyć tylko, że tak naprawdę to sprawa indywidualna. Nie ważne czy jesteś, ekstrawaganckim właścicielem BMW czy Audi ceniącego wygodę i nowe technologie, To bardzo ważne, to prawda, ale jeżeli chodzi o markę, ona musi nam pasować. Do naszego trybu życia, a nawet do naszej osobowości.
Nie możemy sugerować się tylko suchymi danymi.