Cały czas ubezpieczenie typu ASSISTANCE zyskują na popularności.
Otwiera drzwi na nowe możliwości, na poczucie bezpieczeństwa na drodze. Zmienianie koła na ruchliwej ulicy w środku nocy nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Czy to pomoc w każdej sytuacji?

W zależności, jaki wariant kupimy.
Zapewnia komfort i bezpieczeństwo przede wszystkim. Czym więcej zapłacimy tym, oferta będzie bogatsza. Co nie znaczy, że w podobnej cenie, ale u innego sprzedawcy nie możemy dostać lepszego produktu, bardziej dopasowanego do naszych potrzeb. Pomoc oczywiście nie jest ograniczona. Otrzymujemy pakiet, który obejmuje konkretną ilość zdarzeń rocznie. Należy dokładnie czytać tzw. OWU. Czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to dokument, który oprócz umowy zawarcia ubezpieczenia jest dokumentem, który sprzedawca ma nam obowiązek wydać. Nie zawsze jednak limity, które są ustanowione, przez ubezpieczyciela obejmują, ilość zdarzeń w roku. Jeżeli chodzi o transport samochodów, mogą być to limity w kilometrach. Polisa to nie pomoc tylko w kraju w bogatszych wariantach także poza jego granicami. Warto zainwestować w wersję, która pomoże nam nie tylko, gdy „złapiemy kapcia” na drodze.

Assistance oczywiście nie jest obowiązkowy.

W jakich sytuacjach przydaje się najbardziej?

Oczywiście w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Niestety się zdarzają.
Nawet doświadczonym kierowcom, nie tylko agresywnym amatorom i nowicjuszom. Awaria samochodu, kradzież czy wypadek samochodowy. Nie musimy tracić czasu na rozmyślanie co robić i ile nas będzie to kosztowało. Pomoc może być różnego rodzaju. Całodobowe infolinie, które pomogą nam nawet w środku nocy, pomoc medyczna, hospitalizacja za granicą, pomoc drogowa. I wisienka na torcie. Zapewnienie auta zastępczego.

Gdzie można kupić?

Assistance nie musi być ubezpieczeniem rocznym. Obejmować może krótszy okres gdy jedziemy w dłuższą podróż. Jednak nie każdy ubezpieczyciel oferuje, okresy krótsze niż jeden rok. AXA, Generali, Warta mają w swojej ofercie takie zabezpieczenie. Nawet piętnastodniowe. Co ciekawe, może być dodatkiem do produktów bankowych. Jak każdy inny produkt ubezpieczeniowy, dostępny jest w specjalnych punktach, które łączą oferty różnych ubezpieczycieli. Ofert możemy szukać także online lub przez prywatnych pośredników ubezpieczeniowych. Trzeba brać pod uwagę różnicę cenowe tych samych ubezpieczeń na różnych stronach. Warto poświęcić swój czas na poszukiwania.

Rodzaje ubezpieczenia Assistance.

Nie tylko pomoc samochodowa: pomoc drogowa, transport samochodów, laweta. Istnieje także pomoc prawna, dla firm, pomoc w domu. W ramach polisy mogą być naprawione sprzęty w domu typu RTV, AGD, pomoc specjalistów. Dekarz, elektryk, organizacja opieki nad zwierzętami domowymi. To nasz przyjaciel, taki na zawołanie. Z dokumentami ubezpieczeniowymi dostajemy pakiet telefonów gdzie w razie problemu, możemy skontaktować się z konsultantem. Który znajdzie najszybsze rozwiązanie w ramach naszego pakietu.